ZAWODY WĘDKARSKIE

Stowarzyszenie „Złota Rybka z Kołaczkowa, Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lądku ogłaszają zapisy na Zawody Wędkarskie o Puchar 750lecia Samarzewa/Szamarzewa. Zawody mają charakter rekreacyjny i zostaną przeprowadzone 20 lipca na Zalewie Wodnym „Borkowo”. Dokładne informacje zawarte są w Regulaminie zawodów.

Zapisy pod numerem telefonu 509 243 577 od dnia 4 lipiec 2019- w godzinach 12.00-16.00

Obowiązuje limit 15 osób z Gminy Kołaczkowo i 15 osób z Gminy Lądek.

Koszt uczestnictwa- 30 zł.

Zawody o Puchar 750 lecia Szamarzewa/Samarzewa

Organizatorami zawodów są : Stowarzyszenie „Złota Rybka” z Kołaczkowa, GOK Kołaczkowo, GOK Lądek, Gmina Kołaczkowo, Gmina Lądek,

Sędziowie zawodów zostaną ustaleni spośród członków Stowarzyszenia „Złota Rybka”.

Prawo udziału w zawodach mają wszystkie osoby, które się zapisały na listę startową i opłaciły w nich udział. Koszt wpisowego to 30 zł.

Ustala się limit zawodników na 30 osób – 15 z Gminy Kołaczkowo i 15 z Gminy Lądek.

Zawody odbywać się będą na Zbiorniku w Borkowie.

Zawody są jednodniowe, zaczynają się  godzinie 6.00 i kończą o godzinie 12.00 w dniu 20 lipca 2019.

Uczestnicy zawodów o godzinie 6.00 biorą udział losowaniu numerów stanowisk do wędkowania.

Zawodnik, który spóźnił się na losowanie – losuje spośród stanowisk, które nie zostały obsadzone.

Zawodnicy wędkują tylko na wylosowanych przez siebie stanowiskach.

Podczas zawodów, zawodnicy mogą wędkować metodą spławikową, lub gruntową, tylko na jedną wędkę, używając przynęt roślinnych lub zwierzęcych.

Zawodnik zobowiązany jest do samodzielnego wędkowania jak i podbierania złowionych ryb.

W zawodach liczy się waga końcowa wszystkich złowionych ryb.

Ryby przechowujemy w siatkach wędkarskich.

1. Ważenie ryb odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu zawodów. W przypadku złowienia dużej ilości ryb przez danego zawodnika, ważenie będzie się odbywać w trakcie zawodów na danym stanowisku.

Złowione ryby zawodnik może zakupić od właściciela Zbiornika po zakończeniu zawodów.

W zawodach zostaną nagrodzone trzy pierwsze miejsca. Puchary zostaną wręczone podczas Festynu w Szamarzewie w dniu 20 lipca 2019- około godziny 17.00

W przypadku remisu – takiej samej wagi ryb – zwycięzcę wyłoni losowanie.

W przypadku braku złowienia ryb i braku wyłonienia zwycięzcy o trzech pierwszych miejscach zdecyduje losowanie.

Wszystkie nie ujęte w regulaminie kwestie zależą od rozstrzygnięcia sędziów zawodów.