Integracje międzypokoleniowe lądkowskich seniorów nad polskim morzem

P1060535 P1060619 P1060651 P1060663

W dniach 16.09.2019 do 22.09.2019 r. w ramach projektu pn. „Międzypokoleniowo, aktywnie, zdrowo – wspólny czas dla wspólnego jutra” działania „wyjazdowe warsztaty zdrowia, grupa lądkowskich seniorów oraz osób w różnym wieku (52 osoby) uczestniczyła w wycieczce do Władysławowa/Chłapowa. Pod okiem kierownika warsztatów i opiekunów grup uczestnicy aktywnie i atrakcyjnie spędzili niezapomniane chwile nad polskim morzem wspólnie bawiąc się, wypoczywając, zwiedzając nadmorski krajobraz, zabytki i muzea w Gdańsku. Podczas pobytu nie zabrakło wspólnych spotkań, zabaw, śpiewów, spacerów, wycieczek do Gdańska na półwysep helski. Uczestnicy zwiedzili m.in.: Muzeum II Wojny światowej, Europejskie Centrum Solidarności , Westerplatte, spacerowaliśmy Drogą Królewską, Długim Targiem. W katedrze Oliwa wysłuchali koncertu organowego. Poznaliśmy także przepiękny krajobraz półwyspu helskiego.
Podczas spotkania podsumowującego warsztaty uczestnicy podziękowali organizatorom oraz opiekunom grup za zorganizowanie i przeprowadzenie tak atrakcyjnego i aktywnego wypoczynku.
Z niecierpliwością czekają na zorganizowanie podobnej formy integracji i wypoczynki w przyszłych latach.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „ Warto Pomagać” w partnerstwie z Lądkowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lądku, Świetlicą wiejską w Ciążeniu/ Klub Seniora + . Zadanie to jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2019r.aaaaaaa