Spektakl Polsko – Norweski ,,teatru tańca” Where dit the good go,,

Spektakl teatru tańca przygotowany przez międzynarodowy zespół artystów łączył inspiracje ludową muzyką Samów z Norweską i Polską muzyką ludową z tańcami ludowymi Norwegii, Polski i Ukrainy. Artyści przygotowali wyjątkowy spektakl taneczny dla szerokiej publiczności. Energetyczny, wciągający spektakl dla rodzin wprowadził w norweski, samski, polski i ukraiński folklor połączony z współczesnym tańcem, muzyką i oprawą wizualną. Muzyka wokalistki Laury ten Voorde wykonywana była na żywo na tradycyjnych instrumentach – skrzypcach Fela i bębnie ramowym Sami. Spektaklowi towarzyszyły wizualizacje inspirowane pięknem przyrody i zorzą polarną oraz krótki film dokumentalny o tworzeniu nowych strojów ludowych z udziałem osób słabowidzących i niewidzących.  Spektakl taneczny mówiący o tolerancji, migracji i integracji. Taniec był platformą, na której spotykają się ludzie z całego świata. Nie potrzeba słów – tylko ruch. Pochodzimy jednak z różnych kultur, inaczej się zachowujemy i mamy inny temperament, różne są także nasze tańce ludowe. Jednym z tańców prezentowanych w utworze był Finnskogpols – taniec, który znały tylko 4 osoby w Norwegii. Artyści podczas swoich badań rozmawiali z nimi i dotarli do jednej z tancerek, która przekazała im kroki. Publiczność zobaczy ten taniec w wykonaniu międzynarodowej grupy tancerzy i tancerek. Zaprezentowane zostały różnorodne stroje ludowe – od norweskiego bunad / festdrakt, przez polski strój łowicki oraz specjalnie zaprojektowane stroje stworzone we współpracy z osobami słabowidzącymi i niewidzącymi. .Artyści poprowadzili warsztaty norweskiego i polskiego tańca ludowego w Polsce i zaprosili osoby słabowidzące i niewidzące, nauki tańca i choreografii, słuchania muzyki, wyklaskiwania rytmu, a także założenia kostiumów i dotykania ich faktury i wzorów. Następnie artyści przeprowadzili wywiady, prosząc ich o opisanie ich artystycznej wizji nowych kostiumów. W spektaklu zaprezentowane zostaną kostiumy najlepiej oddające ich koncepcje. Ich kreatywność połączona z kunsztem kostiumografów zaowocowała jedynymi w swoim rodzaju artystycznymi strojami symbolizującymi integrację.
Zadanie dofinansowane z środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KD2 „Poprawa dostępności do kultury i sztuki” Projekt pn. ,,Taniec na pograniczu kultur”
Poniżej fotorelacja
⬇️⬇️⬇️

W przypadku problemów z wprowadzeniem komentarzy, prosimy o skorzystanie z komputera lub telefonu z innym systemem operacyjnym. Za niedogodności przepraszamy.